Další naše weby

Rychle rostoucí dřeviny – Štěpkovače TP 

Dánská společnost Linddana se od roku 1980 zabývá výhradně vývojem, výrobou a prodejem štěpkovačů, které se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivostí. Štěpkovače TP Linddana se vyrábějí v řadách Zahrada, Park a Les. Pro výrobu energetické štěpky z topolů a vrb pěstovaných jako RRD jsou zejména vhodné štěpkovače vyšší řady PARK LINE a celé spektrum strojů FOREST LINE:

TP-230-PTO-K

Štěpkovače TP jsou určené ke zpracování větví, křovin a kmenů na homogenní štěpku, která se využívá k mulčování, do kompostů, k topení nebo jako energetická štěpka k výrobě energie nebo k průmyslovým účelům např. k výrobě papíru. Zpracovávaný materiál se může lišit v rozměrech od malých větviček až po celé stromy s kmenem o velikosti až do 40 cm v průměru.
Štěpkovače jsou buď pro připojení na tříbodový závěs traktoru s pohonem od vývodové hřídele traktoru nebo namontované na vozík s vlastním motorem, a nebo varianta na pásech s vlastním pohonem.
Výhradním dovozcem pro ČR je společnost L.E.S. CR spol. s r.o.

štěpkovače TP Park /TP 200 a TP 250/:

TP 200 PTO

štěpkovače TP FOREST LINE TP 230-TP 270:

TP 270 PTO             TP-270-PTO-K 

TP 175 MOBILE TP-230-GREENLINE
Záruka na štěpkovače TP 100 až TP 270 je 3 roky.
Štěpkovače TP 130 – TP 270 jsou dodávané včetně TP servisního boxu, který obsahuje sadu základních spotřebních dílů ke stroji.
Pro zpracování biomasy z plantáží RRD se využívají štěpkovače TP 130 – TP 400. Štěpkovače, které zpracovávají materiál o větším průměru se agregují s hydraulickou rukou. Agregace s HR se používá pro štěpkovače řady Les.
Výrobce nabízí 3 základní řady strojů:
ZAHRADA - malé profesionální štěpkovače za malotraktory a s vlastním pohonem určené pro využití v zahradách a na menších plochách
PARK - výkonné štěpkovače /řada 130 za malotraktory, UKT i s vlastním pohonem/, řady 160, 200 a 250 jsou konstruovány za UKT a s vlastním pohonem. Jde o oblíbené profesionální řady určené k likvidaci zbytků stromů ve městech, parcích, podél komunikací a při údržbě krajiny
LES - profesionální stroje určené pro těžkou práci v lesích při výrobě energetické štěpky. Řada TP 230 a 270 jsou stroje jedinečné konstrukce. Řada TP 320 a TP 400 jsou velké výkonné stroje pro práci v nejtěžších podmínkách. Všechny stroje řady LES je možné doplnit HR a dumpery s jedno nebo dvouosými podvozky.